Gloria 2015

Po raz drugi zespół „Mali Witowianie” miał przyjemność wziąć udział w konkursie jasełek organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 3 w Zakopanem. Tym razem głównym bohaterem naszego przedstawienia był niedowiarek Kuba, który nie wierzył wieściom przyniesionym przez swoją koleżankę Hanię, iż w ubogiej stajence narodził się Syn Boży. Grupa dzieci zabiera więc Kubę na wędrówkę do Betlejem by sam sprawdził na własne oczy i uwierzył w narodziny Zbawiciela.

Po drodze Kuba kuszony przez diabłów zbacza z trasy i gubi się. Tylko dzięki interwencji aniołów Kuba bezpiecznie trafia do Betlejem a dzięki św. Józefowi złe diabły zostawiają niedowiarka w spokoju. Kuba przeprasza Dzieciątko za swoje wątpliwości i prosi o opiekę a wszystkim obecnym radzi by nigdy nie wchodzili z diabłami w układy.

Dobra gra aktorska, jak również bogaty program taneczny uplasował nasz zespół na miejscu trzecim. Serdecznie gratulujemy członkom zespołu!