Lekcja przyrody dla uczniów klasy II SP pt. "Tropy i ślady" w TPN w 2015 r.

23 stycznia 2015 roku klasa II szkoły podstawowej pod opieką swojej wychowawczyni udała się do Zakopanego, do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN - na zajęcia pt. „Tropy i ślady”.

Uczniowie uczyli się odróżniać ślady od tropów, rozpoznawali tropy zwierząt żyjących w Tatrach, rozmawiali o sposobach przygotowania się zwierząt do zimy.

Wielką atrakcją był turniej „Najlepsi Tropiciele”. Dzieci podzielone na grupy musiały w jak najkrótszym czasie rozpoznać i podpisać przedstawione na ilustracjach zwierzęta oraz znaleźć jak najwięcej ich tropów. Wszyscy bardzo się starali i wyniki okazały się bardzo zbliżone.

Uczniowie mogli również za pomocą masy solnej odbić wybrane tropy i zabrać je na pamiątkę do domu. Otrzymali także od TPN - u przyrodnicze upominki.

Na spacerze po ogrodzie przyrodniczym zobaczyliśmy dwa piękne jelenie! Na nasz widok dosłownie zamarły w bezruchu i wyglądały jak posągi.

Atrakcyjne, ciekawe i wesołe zajęcia wszystkim bardzo się podobały.