Dzień Babci i Dziadka w 2015 r.

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre.  Dzieci  z kl. "0" gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi klasy. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym  programie artystycznym. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki oraz tańce. W pięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Następnie przedszkolaki złożyły życzenia, wręczyły  samodzielnie wykonane upominki  i zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

W dniu 29 stycznia 2015 roku uczniowie klas II i III SP zaprosili babcie i dziadków na przedstawienie pt. „Co świtem piszczy w trawie”. Inscenizacja bardzo podobała się zaproszonym. Dzieci pięknie recytowały i śpiewały piosenki. Atutem spektaklu były ciekawe i bogate stroje.

Później każda z klas udała się ze swoimi gośćmi do sal lekcyjnych, aby życzeniami i krótkim programem artystycznym uczcić Dzień Babci i Dziadka. Goście gorącymi oklaskami i uśmiechem podziękowali za uroczystość, nie zabrakło wzruszeń.