Koncert akordeonowy w 2015 r.

Z okazji zbliżającego się pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbył się koncert akordeonowy.

Dnia 19 marca 2015 roku uczniowie jak i nauczyciele mogli wysłuchać aranżacji muzycznych znanych utworów klasycznych i nie tylko w wykonaniu przedstawicieli fundacji „Muzyka świata”. Panowie Grzegorz Stech i Radosław Maciejewski grający na akordeonach przybliżyli uczniom m.in. polskie tańce narodowe: krakowiak, polonez, mazur, oberek i kujawiak. Opowiedzieli także o budowie akordeonu.

Mogliśmy również usłyszeć w ich wykonaniu m.in. dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta

i wiele innych.

Nie mogło zabraknąć również utworu napisanego specjalnie na akordeon. Na koniec łódzki duet akordeonowy zagrał kompozycję Wolmera Beltrami pt.

.

Zainteresowanych odsyłam na profil na you tube łódzkiego duetu akordeonowego, gdzie można posłuchać licznych utworów muzycznych w akordeonowej aranżacji.