Program edukacyjny TPN dla pierwszoklasistów - "Ptaki - skrzydlaci przyjaciele" w 2015 r.

11 maja 2015 roku klasa pierwsza wzięła udział w programie edukacyjnym ,,Bliżej Tatr" realizowanym przez Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dla pierwszaków przygotowano program zatytułowany ,,Ptaki - skrzydlaci przyjaciele". Prowadząca zajęcia p. Beata Bańka w ciekawej formie edukacyjnej i zabawowej przybliżyła dzieciom potrzebę dokarmiania ptaków zimą, środowisko naturalne, charakterystyczne cechy i zachowanie wybranych gatunków ptaków, mieszkańców Tatr. Uczniowie podziwiali barwne upierzenie i walory głosowe zimorodka, krzyżodzioba świerkowego, rudzika, zięby, czy sójki. Na zakończenie zajęć pierwszoklasiści wykazywali się umiejętnościami pracy w terenie. Ich zadaniem było wykonanie mapy dźwięków oraz odszukanie skarbów ukrytych przez przebiegłą sójkę w pobliskim ogrodzie.Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, mobilizowały do działania i trafnego formułowania wniosków.