Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w 2015 r.

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wzięli udział w eliminacjach powiatowych XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody zostały rozegrane w dniu 25 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Zakopanem.

Turniej składał się z 4 konkurencji:

• test ze znajomości przepisów w ruchu drogowym,
  • test dotyczący zachowania na skrzyżowaniach,
  • rowerowy tor przeszkód
  • udzielanie pierwszej pomocy.

W kategorii szkół podstawowych wzięło udział 10 drużyn a reprezentacja naszej szkoły w składzie:

• Sabryna Jasionek,
  • Anna Kopeć,
  • Kacper Gach
  • Jan Szwab

zajęła I miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Jan Szwab a Kacper Gach był drugi.

W kategorii szkół gimnazjalnych startowało 8 zespołów a reprezentanci gimnazjum w składzie:

• Klaudia Bzdyk,
  • Katarzyna Frączek
  • Jan Kopeć

zajęli I miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła Klaudia Bzdyk a Jan Kopeć był drugi.

Tym samym obie drużyny zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, który został przeprowadzony w dniach 12 i 13 maja w Mikluszowicach (powiat bocheński).

W finale wojewódzkim wzięło udział 22 szkoły podstawowe i 21 gimnazjów.

Na tym etapie dodatkową konkurencję stanowił przejazd przez miasteczko ruchu drogowego.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zajęliśmy X miejsce a w grupie szkół gimnazjalnych V miejsce. Indywidualnie najwyżej została sklasyfikowana Klaudia Bzdyk – VII miejsce.

Nauczycielami przygotowującymi uczniów do turnieju byli: Ewa Boczoń - pierwsza pomoc, Andrzej Boczoń - przepisy ruchu drogowego, tor przeszkód.