"Zielona szkoła" w 2015 r.

Na zakończenie I etapu edukacyjnego klasa III pojechała na zieloną szkołę do Jastrzębiej Góry. Opiekę nad grupą sprawowały p. Elżbieta Lis - Chrapkiewicz i p. Hanna Zych - Piczura, Uczniowie podziwiali tam uroki morza, korzystali z zabaw na plaży i wdychali powietrze przesycone składnikami wody morskiej. Nie zabrakło czasu na budowle z piasku i plażowanie.

Dzieci uczestniczyły w wycieczce na Hel, gdzie poszły do fokarium i zobaczyły foki szare. Z położonej w pobliżu przystani popłynęli katamaranem do Gdyni. W porcie zwiedziły Akwarium Morskie, gdzie na I piętrze mieści się sala - Rafa Koralowa. Następnie obejrzały ciemną salę Wodnych Zwierząt Świata, najciekawszym okazem jest ośmiornica olbrzymia. Spacerując nabrzeżem gdyńskim, uczniowi podziwiali różne okręty m.in. Okręt Błyskawica.

W niedzielę uczniowie pojechali do Gdańska, gdzie pani przewodnik oprowadziła dzieci po starówce i opowiedziała o jej zabytkach. Później trzecioklasiści udali się do ZOO w Oliwie.

Czas szybko minął i uczniowie wrócili do Witowa pełni wrażeń, opaleni i troszkę stęsknieni za rodzicami.