IV Festiwal Szkolnych Projektów Edukacyjnych

9 czerwca 2015 roku uczniowie naszej szkoły po raz czwarty prezentowali swoje dokonania na Festiwalu Projektów Edukacyjnych.

Owoce kilkumiesięcznej pracy prezentowało sześć grup z klas II i III gimnazjum. Uczestnicy pod przewodnictwem nauczycieli - opiekunów przedstawili projekty zatytułowane:

• Jak dobrze wybrać przyszłą szkołę?
  • Wpływ wynalazków na życie człowieka.
  • Reklama dźwignią handlu.
  • Ratownictwo górskie w Polsce.
  • Cudze chwalicie, swego nie znacie - historia polskiej motoryzacji.
  • Otyłość jako choroba cywilizacyjna i społeczna.

Tematy zrealizowano w sposób ciekawy, pomysłowy i twórczy, wykorzystując różnorodne metody i formy prezentowania zagadnień.

Uczniowie przygotowali bogate informacje poparte obrazami, zdjęciami i filmami nagranymi samodzielnie. Ich prezentacje multimedialne zawierały ponadto wywiady, relacje z wyjazdów i wycieczek, wyniki ankiet przeprowadzonych wśród kolegów szkolnych. Gimnazjaliści wykonali autorskie modele i makiety ilustrujące omawiane zagadnienia, ulotki oraz gazetkę tematyczną.

Komisja w składzie: p. A. Maryniarczyk, p. A. Gąsienica, p. H. Zych - Piczura  doceniła zaangażowanie uczestników, wkład pracy i rzetelne wykonanie zadań, pozytywnie opiniując wszystkie przedstawione projekty.