Konkursy plastyczne w drugim półroczu roku szkolnego 2014/2015.

Drugie półrocze obfitowało w konkursy plastyczne na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim i gminnym, w których nasi uczniowie zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia.

• Konkurs organizowany przez szkołę podstawową im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie pt. „Wszyscy święci Wawrzyńcoka”, mający na celu przypomnienie sylwetki słynnego podhalańskiego rzeźbiarza ludowego pochodzącego z Gliczarowa właśnie. W konkursie tym Maria Bużek i Anna Kopeć zdobyły wyróżnienia.
  • W konkursie „Bezpiecznie na wsi” – „Zwierzaki to nie pluszaki” organizowanym przez KRUS na etapie wojewódzkim 6 uczniów ze szkoły podstawowej zdobyło fantastyczne nagrody. Byli to: Aleksandra Bobak – I miejsce, Maciej Jamrych – III miejsce, Izabela Piczura – II miejsce, Danuta Orszulak – III miejsce, Karolina Szwab – II miejsce, Sabryna Jasionek – I miejsce.
  • W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt.: „Zabytki architektury Zakopanego i Podhala” aż 13 uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzonych i wyróżnionych, w tym: Maria Bużek – nagroda specjalna, Marta Szwab – nagroda specjalna, Klaudia Topór – I miejsce. Nagrodzeni uczniowie to: Jan Kopeć, Sabina Kula, Ewelina Szymusiak, Dominik Waligóra, Sabryna Jasionek, Jan Szymusiak, Angelika Kurzeja. Wyróżnienia zdobyli: Marianna Czuj, Klaudia Szczupalska i  Kacper Baran.
  • W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu pt: „Anioły i diabły” niespodziewanie wyróżnienie zdobył Kacper Żółty z klasy V. Za udział w konkursie wyróżniono Klaudię Topór, Szymona Rebidasa i Klemensa Papierza.
  • W XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt.: „Madonny Polskie” nagrodą pochwalić się może Marysia Bużek. Prace konkursowe można oglądać do końca wakacji w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy w Zakopanem. Organizatorem konkursu jest Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem.
  • W 47 Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na „Dziecięcy plakat festiwalowy” wyróżnienie otrzymał Jan Liszka, zaś dyplomy za udział w konkursie i kwalifikację do wystawy: Magdalena Palenica, Klaudia Topór i Izabela Piczura.
  • W Gminnym konkursie plastycznym „Z miłości dla mamy” organizowanym przez GOKR Kościelisko nagrodzeni zostali  – Wiktoria Kułach – II miejsce, Anna Zięba – III miejsce, a wyróżnieni – Sabryna Jasionek i Mateusz Kalisz.
  • W polsko - słowackim konkursie plastycznym pt.: „W świecie ludzi, roślin i zwierząt” I miejsce zdobyła Bożena Cebulska, zaś wyróżnienia: Piotr Długopolski, Zuzanna Szczechowicz i Magdalena Palenica.
  • W Powiatowym Konkursie Plastycznym: „Na hali” nagrodę zdobyła Maria Bużek i Klaudia Topór, wyróżnienie – Ewelina Cebulska. Prace nagrodzone i wyróżnione będą eksponowane na wystawie pokonkursowej w sierpniu 2015 r. w czasie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, oraz opublikowane w książce „Śpiewki góralskie dla dzieci i młodzieży”. Uczestnicy konkursu, których prace zostaną opublikowane otrzymają bezpłatnie po 2 egzemplarze książki.