Dnia 18 maja 2015 roku uczniowie klas VI SP i I gim pod opieką p. Ewy Boczoń i p. Marty Osadzińskiej wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Podczas zwiedzania z przewodnikiem odwiedzili Ostrów Tumski, czyli najstarszą część Wrocławia. Wspięli się na szczyt wieży katedralnej skąd mogli podziwiać panoramę miasta. W planie wycieczki nie mogło zabraknąć również Ossolineum oraz Uniwersytetu Wrocławskiego z barokową Aulą Leopoldina i Wieżą Matematyczną.
Rynek wrocławski ze wspaniałym ratuszem również znalazł się na trasie zwiedzania. Uczniowie odbyli rejs statkiem po Odrze skąd mogli podziwiać m.in. Ostrów Tumski, Most Grunwaldzki – największy wiszący most w Polsce, Wyspę Piasek itd.
Zwiedzając miasto co rusz dzieci spotykały wrocławskie krasnale, które stały się symbolem miasta. Były one wszędzie… na statkach, w restauracjach, na latarniach i mostach, parapetach – uważny turysta może naliczyć ich setki.
Młodzież zwiedziła również najstarszy dom handlowy – dzisiejszą Renomę, dawniej Wertheim. Podziwiała konstrukcję Hali Stulecia, spacerowała po niesamowicie klimatycznym ogrodzie japońskim.
Dużą atrakcją okazała się wizyta w zoo – największym w Polsce i jedynym posiadającym Afrykarium. Zwiedzanie ogrodu zoologicznego sprawiło wszystkim ogromną frajdę, nowoczesne wybiegi dla zwierząt, oceanarium wzbudzały zachwyt.
Nową atrakcją Wrocławia okazała się być Polinka – kolejka górska, która przebiega nad Odrą. Została zbudowana dla studentów, którzy ciągle spóźniali się na zajęcia odbywające się w dwóch budynkach Politechniki Wrocławskiej po dwóch stronach Odry. Aby umożliwić studentom szybki transport z jednego brzegu rzeki na drugi bez konieczności stania w korkach skonstruowano Polinkę, która jednakże szybko stała się również atrakcją turystyczną, z której skorzystali również nasi uczniowie.
Na liście zwiedzania znalazło się także kilka muzeów m.in. Muzeum Narodowe ze wspaniałą kolekcją średniowiecznej rzeźby, Muzeum Farmacji, w którym to znajduje się pracownia alchemiczna.
Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w rotundzie, gdzie znajduje się wspaniałe dzieło Wojciecha Kossaka i Jana Styki – Panorama Racławicka.
Po pełnych wrażeń dwóch dniach intensywnego zwiedzania Wrocławia uczniowie szczęśliwie wrócili do Witowa.