Bezpieczeństwo to podstawa - Bezpieczni w pobliżu budowy" - program edukacyjny w 2015 r.

Dnia 16 października 2015 roku do naszej szkoły zawitała niesforna Zebra Drogowa wraz z bardzo roztropnym panem drogowcem. Ten zgrany duet w zabawny sposób przypomniał uczniom szkoły podstawowej o najważniejszych zasadach ruchu drogowego oraz o niebezpieczeństwach grożących w pobliżu budowy.

Dzieciom zdecydowanie najbardziej spodobała się Zebra Drogowa, która uciekła od swoich obowiązków i za miast leżeć na jezdni postanowiła troszkę pospacerować. Okazało się przy tym, że nasza Zebra nie ma zielonego pojęcia o zasadach ruchu drogowego. Z pomocą przybył jej uczynny pan drogowiec.

Program „Bezpieczeństwo to podstawa” nieodpłatnie przygotowała dla uczniów firma Skanska, w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Bezpieczni w pobliżu budowy". Na zakończenie przedstawienia wszystkie dzieci otrzymały odblaski. Firma udostępnia również na swojej stronie materiały edukacyjne:

Zachęcamy do zapoznania się z powyższymi linkami :)