"Czyste Tatry - 2015"

Po raz kolejny uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w akcji „Czyste Tatry”.

W dniu 16 października 2015 roku uczniowie klasy V. udali się na Cyrhlę, gdzie nastąpiło spotkanie z pracownikiem Tatrzańskiego Parku Narodowego p. Jackiem Węglowskim.

Uczniowie otrzymali worki na śmieci oraz rękawiczki. W trakcie wędrówki na Polanę Olczyską zbierali śmieci pozostawione przez niekulturalnych turystów. Z Polany Olczyskiej poszliśmy na Nosalową Przełęcz a następnie do Kuźnic i Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Tam nastąpiło uroczyste zakończenie i podsumowanie akcji (zebraliśmy ponad 400 litrów śmieci). Przy rozpalonym ognisku i poczęstunku dzieci otrzymały symboliczne prezenty związane z ochroną Tatr.