Szkolne Mikołajki w 2015 r.

W czwartek, 3 grudnia 2015 roku z okazji zbliżających się Mikołajków uczniowie klas II – V SP oraz I gim. udali się do zakopiańskiego kina „Sokół” na seans filmowy pt. „Dobry dinozaur”.
Tym razem twórcy animacji zabrali nas w podróż w czasie, do zamierzchłej przeszłości Ziemi kiedy to po naszej planecie stąpały ogromne gady - dinozaury. Bohaterami filmu są dzieci: chłopiec oraz młodziutki dinozaur. Wraz z nimi przeżywamy liczne przygody i obserwujemy jak rodzi się między nimi przyjaźń. Film animowany znanej wytwórni filmowej Pixar rozbawił wszystkich do łez. Nie brakowało też wzruszeń.
Co by się stało gdyby w Ziemię nie uderzył meteoryt? Gdyby dinozaury nie wyginęły? Może w wyniku ewolucji stały by się bardziej inteligentne? Na te i inne pytania odpowiedź znają już uczniowie naszej szkoły :)

Dzień później, 4 grudnia klasa VI zorganizowała w szkole seans filmowy ze słodkim poczęstunkiem. Uczniowie obejrzeli animację pt: "Hotel Transylwania 2". Przezabawna komedia o perypetiach rodzinnych znanego i szanowanego rodu Drakulów nie tylko bawi, ale i uczy tolerancji.

W ramach Mikołaja klasa III gimnazjum w liczbie 17 osób, dnia 4 grudnia 2015 roku udała się na wycieczkę do Zakopanego. Najpierw uczniowie obejrzeli film pt. „W samym sercu morza”, a następnie udali się do Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”. Uczestniczyli tam w lekcji muzealnej pt. „Na skalnym Podhalu”, związanej z czasowym pokazem obrazów malarstwa młodopolskiego reprezentowanym przez dzieła L. Wyczółkowskiego, S. Gałka oraz J. Stanisławskiego.

7 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Przyjechał z workiem prezentów. Najpierw odwiedził klasę I, a potem przyszedł do zerówki. Oczekując upragnionego Gościa dzieci zaprezentowały swoim mamom piosenki, zabawy ruchowe i taniec. Po zakończonej zabawie wychowankowie nasłuchiwali dźwięków dzwonków, które słychać było z daleka. Gdy w drzwiach pojawił się św. Mikołaj, dzieci były bardzo szczęśliwe i rozpromienione. Bardzo chętnie zaprezentowały wierszyki i piosenki dla niezwykłego Gościa. Potem nastąpił czas rozdania prezentów i wspólne zdjęcia z Mikołajem. Wizyta minęła w serdecznej atmosferze i przyniosła podopiecznym wiele radości.

Świąteczna atmosfera zapanowała też w klasie II gim. gdzie uczniowie wzajemnie obdarowywali się drobnymi upominkami.