"Na skalnym Podhalu" - lekcja muzealna w willi "Atma" dla kl. I gim. w 2015 r.

Dnia 10 grudnia 2015 roku uczniowie klasy I gim. udali się do zakopiańskiego Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma" na lekcję muzealną poświęconą twórczości młodopolskich malarzy.
Obecnie w Muzeum prezentowana jest czasowa wystawa zatytuowana "Na skalnym Podhalu". Składają się na nią obrazy młodopolskich artystów z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Ekspozycja obejmuje twórczość artystów, którzy ulegli urokowi polskich Tatr, można więc zobaczyć dzieła: Leona Wyczółkowskiego, Jana Stanisławskiego i Stanisława Gałka.
Podczas lekcji muzealnej gimnazjaliści zostali podzieleni na kilka grup, których zadaniem było zapoznanie się z twórczością w/w artystów. Następnie uczniowie z poszczególnych grup musieli podzielić się zdobytą wiedzą ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy. Na koniec gimnazjaliści musieli wybrać jeden obraz który najbardziej przypadł im do gustu i wyjaśnić dlaczego. Po tak wzmożonej pracy umysłowej klasa I wraz z wychowawcą udała się na słodki poczęstunek do pobliskiej cukierni.