Wycieczka kl. I SP do Zatoru w 2016 r.

We wtorek 14 czerwca 2016 roku uczniowie kl. I SP udali się na wycieczkę do Zatoru. Największą atrakcją dla dzieci była ścieżka edukacyjna w starym lesie, bogata nie tylko w "ożywione" prehistoryczne gady, ale również w piękne, kilkusetletnie okazy drzew. To tu można podziwiać największego na świecie ruchomego T-Rexa!
Ten spacer pozwolił nam przenieść się w czasie o setki milionów lat. Mogliśmy wsłuchiwać się w przerażające odgłosy dinozaurów, oraz podziwiać figury ludzi pierwotnych, pierwszych mie­szkańców naszej planety. W Muzeum Szkieletów i Skamieniałości można było obejrzeć m.in. poszczególne części szkieletów, jaja dinozaurów, kolekcje skamieniałych ważek, ptaków i ryb, oraz największy w Polsce szkielet 9 metrowego Jangczuanozaura.
Kolejnym pun­ktem naszej wycieczki był Park Owadów gdzie uczniowie poznali liczne ciekawostki dotyczące życia owadów.
Następnie udaliśmy się w rejs statkiem do świata antycznych bo­gów w Parku Mitologii na wodzie.
Na zaczarowanych ścieżkach w Par­ku Bajek i Stworzeń Wodnychmożna było spotkać np. Kota w Butach, Brzydkie Kaczątko, Królewnę Śnieżkę wraz z siedmioma krasnoludkami, Calineczkę, Czerwonego Kapturka i wie­le innych bajkowych postaci. W kinie 3D obejrzeliśmy film o pszczołach, a potem zwiedzaliśmy dom posta­wio­ny do góry nogami. W końcu przyszedł też czas na zakup pamiątek i zabawę w Luna­par­ku. Wszyscy bawili się doskonale, w pełni korzystając ze wszystkich atrakcji. Czas wspólnie spędzony, pozostawił w nas niezapomniane wrażenia.