Wycieczka kl. III gim. w 2016 roku do Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz Sądu Rejonowego w Zakopanem.

Dnia 9 czerwca 2016 roku uczniowie klasy III gimnazjum naszej szkoły, pod opieką pani Marty Osadzińskiej i pana Andrzeja Boczonia, udali się do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem. Jeden ze strażaków  dokładnie opowiedział  o podstawowym  wyposażeniu wozu strażackiego. Uczniowie mieli  okazję przymierzyć standardowy strój, jakiego używają strażacy podczas akcji pożarniczych. Dodatkowo poznali szczegóły dotyczące systemu przyjmowania zgłoszeń oraz konsekwencji wynikających z wywołania fałszywego alarmu. Wizyta na Komendzie odbyła się w ramach zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa.
Następnie gimnazjaliści udali się do Sądu Rejonowego w Zakopanem. W ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie wzięli udział w dwóch rozprawach sądowych, którym przewodził sędzia Janusz Kukla. Pierwsza sprawa dotyczyła prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, podczas drugiejrozstrzyganabyła kwestia przemocy psychicznej i fizycznej w rodzinie. Oba przypadki przykuły uwagę uczniów. Na dodatek mieli okazję zobaczyć  jak wygląda postępowanie sądowe kiedy oskarżony nie stawi się na rozprawę. W  międzyczasie sędzia omówił  procedury sądowe oraz organizację sali rozpraw.