Wizyta uczniów kl. I - III SP w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN w 2016 r.

10 i 17 października 2016 roku uczniowie klas I – III SP  odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem.
W Sali Odkryć korzystając ze stolików interaktywnych dzieci mogły nauczyć się rozpoznawać tatrzańskie skały, szyszki, płazy czy też gady. Detale przyrodnicze mogły oglądać na sta­no­wiskach stereoskopowych. W specjalnych urządzeniach umożliwiających wyświetlanie trój­wymiarowych zdjęć mogły natomiast oglądać 100 gatunków roślin, bezkręgowców, porostów i grzy­bów. Taka obserwacja daje wyobrażenie o pięknie świata przyrody w skali makro, na który rzadko zwracamy uwagę.
Osoby lubiące  ruch grały w technologii Microsoft - Ki­nect. Wcielając się w rolę jelenia spłoszonego przez pędzący samochód należało sprawnie pod­skakiwać, szybko skręcać oraz zginać się, aby unikać napotkanych przeszkód.
Kolejna atra­kcja w Sali Odkryć to gra „Życie Świstaka”. Przeznaczona jest ona dla 4 graczy. Każdy z ucze­stników stawał się świstakiem, który żerował na tatrzańskiej hali. Na planszy pojawiały się ro­śliny, w przeciągu dwóch minut trzeba było zebrać jak największą ilość pożywienia, jedno­cze­śnie unikając spotkania z lisem, turystą czy też orłem.
Uczniowie lubiący ćwiczyć pamięć gra­li w memory. Quizy dały możliwość poznania historii ochrony przyrody w Tatrach. Ukła­dan­ki uczyły rozmieszczenia rożnych gatunków roślin i zwierząt w poszczególnych piętrach roślinnych. Na zakończenie w sali audiowizualnej dzieci obejrzały filmy przyrodnicze o ży­ciu kozic i niedźwiedzi. Dzieciom bardzo podobało się samodzielne poznawanie tajemnic tatrza­ńskiej przyrody, a atrakcyjne pomoce dydaktyczne oraz programy komputerowe rozbudziły ich ciekawość.