"Pola Nadziei" edycja jesienna 2016 r.

„Kwitnie znów nadzieja,
serce me przepełnia,
zobacz, jak się zmienia,
to z Twoich rąk ta moc.”

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły włączają się w tę akcję, zbierając datki. Dnia 16 października 2016 roku wolontariusze Zespołu Szkół w Witowie kwestowali na rzecz Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Po każdej niedzielnej mszy świętej w kościele Parafialnym w Witowie, w Kaplicy św. Anny na Płazówce i w Kaplicy Sióstr Córek Bożej Miłości uczniowie zbierali datki i rozdawali cebulki żonkili.

Ciepłe uczucia dla chorych i ich opiekunów goszczą w wielu ludzkich sercach i wierzymy, że delikatny żonkil stanie się nie tylko symbolem choroby nowotworowej, ale silnym symbolem ludzkiej życzliwości, solidarności i miłości.

Składamy gorące podziękowania wolontariuszom kwestującym z dużym zaangażowaniem oraz wszystkim darczyńcom.