Obchody 10-lecia nadania imienia szkole.

Dnia 14 października 2016 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej szczególnie uroczyście. Tego właśnie dnia przypadła okrągła, 10 rocznica nadania naszej szkole imienia ks. Leona Musielaka. Z tej okazji już kilka tygodni wcześniej zostały rozpisane konkursy:

• Konkurs literacki pt. „List do kolegi – Co słychać w naszej szkole?” skierowany do uczniów klas IV – VI SP.
  • Konkurs literacki dla gimnazjalistów pt. „Ksiądz Leon Musielak we wspomnieniach moich bliskich… (babci, mamy, kuzynki, dziadka, taty, kuzyna, sąsiada itp.)”
  • Konkurs plastyczny pt.„Najciekawsze wydarzenia z życia księdza Leona Musielaka”skierowany do uczniów kl. I – VI SP oraz I – III Gim.

Obchody 10-lecia nadania imienia szkole rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Witowie, po nabożeństwie wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przemaszerowali przez wieś do budynku szkoły. Na czele pochodu dumnie powiewał sztandar szkoły z wizerunkiem naszego Patrona.

Po przybyciu do szkoły uczniowie udali się na krótkie spotkania z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych. Każdy z obecnych uczniów otrzymał pamiątkową ulotkę, w formie zakładki książkowej upamiętniającą tę ważną dla naszej szkoły uroczystość.

Następnie na korytarzu głównym została wyświetlona prezentacja multimedialna dotycząca ks. Leona Musielaka. Rozstrzygnięto również w. w. konkursy. Pani Hanna Zych – Piczura odczytała list ucznia kl. IV Jana Gąsienicy, który został nagrodzony pierwszą lokatą w konkursie literackim dla kl. IV – VI SP.

Wyniki konkursu literackiego kl. IV – VI SP:

• I miejsce – Jan Gąsienica klasa IV
  • II miejsce – Magdalna Palenica klasa VI
  • III miejsce – Karol Watycha klasa IV

Natomiast p. Anna Rejewska odczytała pracę uczennicy kl. II Gim. Sabryny Jasionek, która wygrała konkurs literacki skierowany do gimnazjalistów.

Wyniki konkursu literackiego kl. I – III Gim:

• I miejsce – Sabryna Jasionek klasa I gim.
  • II miejsce – Wojciech Kmin klasa III gim.

Zwycięskie prace wyłoniła komisja w składzie:

• p. Elżbieta Lis – Chrapkiewicz
  • p. Anna Rejewska
  • p. Hanna Zych - Piczura

Wyniki konkursu plastycznego ogłosiła p. dyrektor Agnieszka Maryniarczyk.

Wyniki konkursu plastycznego:

I miejsce:

• Mateusz König kl. II SP
  • Dominik Sieczka kl. II SP
  • Wiktoria Pawlikowska kl. IV SP
  • Maria Szymusiak kl. IV SP
  • Magdalena Palenica kl. VI SP
  • Ewelina Cebulska kl. I Gim.
  • Martyna Wróbel kl. I Gim.
  • Gabriela Garczek kl. II Gim.

II miejsce:

• Klemens Bobrowski kl. I SP
  • Wiktoria Ratułowska kl. I SP
  • Adrian Skorusa kl. III SP
  • Martyna Krzysiak kl. IV SP
  • Justyna Ratułowska kl. VI SP
  • Julia Kowalczyk kl. I Gim.
  • Karolina Kołątaj kl. I Gim.
  • Robert Kołątaj kl. I Gim.
  • Sabryna Jasionek kl. II Gim.

III miejsce:

• Karolina Pawlikowska kl. I SP
  • Piotr Ścisłowicz kl. II SP
  • Kinga Kowalczyk kl. III SP
  • Bartłomiej Filipiec kl. III SP
  • Patrycja Cebulska kl. IV  SP
  • Anna Bzdyk kl. V SP

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

W dalszej części uroczystości nauczyciele przyjęli życzenia od Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców. Pani dyrektor wyróżniła kilku nauczycieli nagrodą dyrektora. Pani Anna Gąsienica, pani Irena Marasek, pani Anna Rejewska, pani Agata Szeliga, pani Marta Osadzińska i pan Andrzej Boczoń przyjęli od pani Agnieszki Maryniarczyk okolicznościowe dyplomy.

Na zakończenie uroczystość uświetnił swoim występem zespół regionalny Mali Witowianie, który w tym roku obchodzi swoje 20 - lecie powstania.

Uczniowie biorący udział w obchodach 10–lecia nadania imienia szkole otrzymali słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców. Natomiast nauczyciele zostali zaproszeni przez przedstawicieli rodziców na słodki poczęstunek.