XX Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy - Kubińca w Kościelisku.

W Domu Ludowym w Kościelisku 20 października 2016 roku odbył się XX jubileuszowy Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy - Kubińca. Wzięło w nim udział 49 uczestników z 16 szkół oraz organizacji z terenu Podhala i Orawy. Jury oceniało recytatorów w dwóch kategoriach językowych: gwarowej i literackiej oraz w czterech kategoriach wiekowych.

W konkursie nie zabrakło również reprezentacji z naszej szkoły. Nagrody zdobyli następujący uczniowie:

W kategorii gwarowej w grupie wiekowej klas 0 - I szkoły podstawowej II miejsce zajęła Michalina Bednarz.

W kategorii literackiej w grupie wiekowej klas 0 - I szkoły podstawowej I miejsce zajął Dawid Haberny, natomiast w grupie wiekowej klas IV - VI szkoły podstawowej wyróżnienie zdobyła Julia Granat.