Wyjazd uczniów kl. V SP do geotermii podhalańskiej w 2016 r.

25 października 2016 roku klasa V SP pod opieką swojej wychowawczyni udała się na krótki wyjazd do Bańskiej Niżnej. Celem tego wyjazdu było zwiedzanie siedziby geotermii podhalańskiej. Uczniowie mogli zobaczyć punkty odwiertu oraz zaznajomić się z tym jak wydobywana jest woda termalna, przez jaki proces przechodzi w trakcie ogrzewania poszczególnych punktów oraz co dzieje się potem z odzyskaną wodą. W biurze geotermii nasi uczniowie obejrzeli krótki film z historii powstania odwiertów na Podhalu, jak również przyjrzeli się  sterowanemu  komputerowo 'centrum dowodzenia' odpowiedzialnemu za przepływ wody oraz wszystkie linie i zawory sterujące nim. Pracownicy geotermii nie zapomnieli o miłych upominkach dla swoich gości w postaci gadżetów do pisania (ołówków i długopisów) oraz smyczy z logiem Term Podhalańskich promujących ekologiczne podejście do technik grzewczych na Podhalu.