Eliminacje do XLI Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia - Florka.

W dniu 10 grudnia 2016 roku w pięknej willi Czerwony Dwór przy ul. Kasprusie w Zakopanem odbyły się eliminacje do XLI Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia - Florka. Konkurs miał na celu wytypowanie finalistów do Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy w Białym Dunajcu. W konkursie brało udział kilkoro uczniów z naszej szkoły.

Do etapu finałowego zakwalifikowała się uczennica klasy II gimnazjum - Sabryna Jasionek zdobywając II miejsce w swojej kategorii. Trzecie miejsce w kategorii recytatorów z klas IV - VI otrzymała Julia Granat z klasy V. Brawurowo zaprezentował przygotowaną gawędę Jan Liszka z klasy I gim., zdobył on nagrodę, usłyszał także zachętę do dalszego udziału w tego rodzaju konkursach. Pięknie recytowała przygotowane wiersze Magdalena Palenica z klasy VI.