Szkolny Mikołaj w 2016 r.

Na dzień przed świętem Mikołaja, czyli 5 grudnia 2016 roku  klasy I i III gimnazjum wraz z wychowawczyniami wybrały się do zakopiańskiego kina Giewont na film "Osaczona". Trzymająca w napięciu akcja filmu nie pozostawiła obojętnym nikogo z widzów. Długo jeszcze komentowano poszczególne sceny.

Natomiast 6 grudnia klasy „0” – II SP odwiedził sam Św. Mikołaj. Dzieci powitały go piosenkami i wierszami. Później otrzymały podarunki. Wizyta zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.

Wszystkie pozostałe klasy (III – VI SP oraz II Gim.) świętowały Mikołajki dnia 7 grudnia w zakopiańskim kinie Sokół. Uczniowie wybrali się na seans filmowy pt. „Vaiana: Skarb oceanu”.Film animowany Disneya to opowieść o małej dziewczynce, tytułowej Vaianie, która wyrusza w pełną niebezpieczeństw i przygód wyprawę na poszukiwanie półboga Mauiego. Tylko Maui może wypełnić misję, która uratuje świat od zagłady. Jak większość produkcji Disneya „Vaiana…” bawi małych i dużych, a co najważniejsze również uczy. Animacja wszystkim się spodobała.