"Przerwa na czytanie" w 2022 r.

W czwartek 27 października 2022 roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej - "Przerwa na czytanie". Informacja o udziale w akcji pojawiła się zarówno na stronie internetowej szkoły jak i na szkolnym Facebooku, na tablicach ogłoszeniowych w szkole i na drzwiach biblioteki pojawiły się plakaty reklamujące akcję. Uczniowie z klas "0" - VIII chętnie zaangażowali się w zabawę polegającą na biciu rekordu osób czytających na przerwie. Uczniowie z klas najmłodszych nie mogli samodzielnie podjąć wyzwania. Z pomocą ruszyły wychowawczynie oddziału zerowego i klasy I, panie Teresa i Renata, które czytały najmłodszym "Przygody Kubusia Puchatka" i "O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów". Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o przygodach książkowych bohaterów. Czynnie w akcję zaangażowali się również uczniowie klasy III. Pani Elżbieta, wychowawczyni trzecioklasistów wybrała tych uczniów, którzy najpiękniej czytają, aby mogli wspomóc panią Renatkę czytającą pierwszaczkom.

Starsi uczniowie przynieśli tego dnia własne książki. Czasem była to ulubiona książka z wczesnego dzieciństwa, czasem aktualnie czytana powieść, a czasem szkolna lektura. Wśród ósmoklasistów, na ten przykład królował "Pan Tadeusz". Łącznie tego dnia czytało z nami na przerwie 134 uczniów i uczennic.

Akcja była realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".

Marta Osadzińska

20221027 121626 1600x1200