LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - Światowy Dzień Pluszowego Misia w 2022 r.

Dnia 24 listopada 2022 roku sala nr 7 w naszej szkole została opanowana przez pluszowe misie. Z małym wyprzedzeniem maluchy z klas "0" - III świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia (dzień ten przypada na 25 listopada), który został ustanowiony 20 lat temu. Obchody przygotowała p. bibliotekarka z pomocą nieocenionych pań z nauczania początkowego. Głównym bohaterem tegorocznych obchodów był Miś Paddington. Wychowawczynie klas "0" - III wcieliły się w postacie z książek o przygodach misia rodem z Peru (zadbały nawet o odpowiednią charakteryzację) i przeczytały swoim uczniom fragment książki pt. "Miś zwany Paddington".

• Pani Hanna Zych - Piczura - narrator
  • Elżbieta Lis - Chrapkiewicz - Pani Brown
  • Teresa Nitka - Pan Brown
  • Renata Górak - Miś Paddington

Po wysłuchaniu opowiadania o pierwszej przygodzie zabawnego misia, dzieciaki otrzymały arcytrudne zadanie - odczytanie tajnego kodu, który miał ich zaprowadzić do skrzyni skarbów. Uczniowie podzieleni zostali na sześć grup, które z dużym zaangażowaniem łamały znany harcerski szyfr - czekoladka. Po rozszyfrowaniu wiadomości otwarto skrzynię, w której znalazły się malutkie, kolorowe misie - breloczki dla każdego dziecka.

laboratoria

Misie zostały wydrukowane na drukarce 3D zakupionej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach informatycznych uczniowie klas IV - VIII zostali zaznajomieni z działaniem drukarki 3D i przy tej okazji drukowali kolejne malutkie misiowe breloczki dla młodszych kolegów i koleżanek.

Marta Osadzińska

20221124 095941 1600x1200