Zabawa andrzejkowa w 2014 r.

27 listopada 2014 roku uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece andrzejkowej.

Klasy młodsze najpierw na zajęciach w klasie poznawały zwyczaje i andrzejkowe wróżby.

Dzieci próbowały lać wosk i odgadywać z zastygniętego kształtu przyszłość, dziewczęta sprawdzały, która pierwsza wyjdzie za mąż za pomocą „wyścigu” butów. Chłopcy chcieli poznać imię swojej przyszłej wybranki i z zapałem wbijali szpileczkę w serduszko z imionami. Następnie dzieciaki tańczyły w rytmie disco w grupach, kółeczkach, parach, robiąc węża i „jadąc pociągiem z daleka”. Wesołą zabawę uświetnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uczniowie starsi ruszyli w tany po południu. Przygrywał im DJ Mateusz, a pomiędzy muzycznymi hitami mogli odpocząć sobie w szkolnej „restauracji”, gdzie koleżanki serwowały specjały kuchni gimnazjalnej, orzeźwiające i ciepłe - dla każdego coś smacznego.