XX Papieska Majówka na Bachledówce i XXXIX Muzykowanie Na Duchową Nutę.

        W pierwszy weekend maja nasze zespołowe dziewczyny wzięły udział w XX Papieskiej Majówce na Bachledówce. Jest to coroczny konkurs góralskiej pieśni religijnej poświęcony Ojcu Świętemu, Janowi Pawłowi II. Na uczestniczki czekał piękny widok panoramy Tatr rozpościerający się z tarasu nieopodal sanktuarium o. Paulinów.
Weekend wcześniej miało z kolei miejsce 39. Muzykowanie Na Duchową Nutę. Muzykę góralską "Małych Witowian" reprezentowały rodzeństwa: Jasionek oraz Chrobak. Celem konkursu jest propagowanie góralskiej muzyki - zwłaszcza twórczości muzycznej słynnego muzykanta podhalańskiego: Andrzeja Knapczyka - Ducha z Cichego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów!

Alicja Błachut

Galeria zdjęć

fb img 1715063016271