Dzień Regionalny w 2024 r.

Dzień 21 maja 2024 roku był bogaty w rozmaite atrakcje, a to za sprawą obchodów "Dnia Regionalnego", który wpisany jest już w coroczną tradycję szkoły. W tym roku tematem przewodnim był strój górali podhalańskich. Prelekcję poprowadziła etnolog i znawca kultury: pani Anna Nędza-Kubiniec, która przekazała sporą dawkę wiedzy na temat zmieniającego się na przestrzeni lat stroju regionalnego. Zaraz potem nastąpił pokaz mody przygotowany przez starszych członków zespołu. Następnie starsi uczniowie musieli wykazać się nie lada wiedzą, aby odpowiedzieć na pytania jury dotyczące mody. Najlepiej poradziła sobie klasa IV, następnie VIII oraz VI. Z kolei na młodszych czekał konkurs plastyczny. Najmłodsi zadanie wykonali wręcz perfekcyjnie, zaskakując jurorów swoją kreatywnością, a także starannością wykonania. Do tego wszystkiego na uczniów czekał też pyszny, regionalny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Na zakończenie nasz zespół dał popis taneczny, uświetniając tę radosną chwilę, przy akompaniamencie podhalańskich nut. Wszystkim bardzo dziękujemy!

Alicja Błachut

dsc 0168 1600x1067