previous arrow
next arrow
Slider

I Festiwal Nauki w Gminie Kościelisko.

        8 czerwca 2019 roku odbył się po raz pierwszy w naszej gminie Festiwal Nauki. Impreza miała miejsce w Szkole Podstawowej w Kościelisku. Celem spotkania było promowanie wartości wypływających z wiedzy i edukacji. Hasło „Wiemy, jak się uczyć” nawiązywało do stylów przyswajania wiedzy wyznaczających naszą osobistą strategię uczenia się. Najlepiej, jeśli ćwiczymy wszystkie zmysły i emocjonalnie angażujemy się w zadania. Dlatego na festiwalu można było w różny sposób rozwijać sprawność słuchania, mówienia, uważnego patrzenia i działania.

Przy specjalnie przygotowanych stanowiskach dla słuchowców, wzrokowców i kinestetyków uczniowie mogli rozwiązywać zagadki, ćwiczenia, zadania, jednocześnie gromadząc stempelki - potwierdzenia własnej aktywności, by później wziąć udział w losowaniu nagród dla aktywnych uczestników imprezy.

Na nasz sprawny umysł wpływa zdrowe ciało. Nie zabrakło więc zajęć ruchowych, gimnastyki, tańca przy muzyce a także dobrego, zdrowego jedzenia.

Zaproszeni goście - mieszkańcy naszej gminy - przekonywali, po co się uczyć i jakich wyborów edukacyjnych dokonywać, by później z chęcią i zadowoleniem wykonywać swoją pracę.

Wszystkim dopisywał dobry humor i panowała przyjacielska atmosfera.

Hanna Zych - Piczura

Galeria zdjęć