Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii" w 2023 r.

14 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie.

Reprezentowali nas uczniowie klasy trzeciej: Aleksandra Jamrych, Amelia Bobrowska, Tymoteusz Tylka oraz uczennice klasy szóstej: Gabriela Domarecka, Julia Knapczyk, Zofia Krupa i Owidia Piczura.

Zmagania toczyły się w trzech kategoriach wiekowych:

1. kategoria - klasa III
  2. kategoria - klasy IV - VI
  3. kategoria - klasy VII - VIII

Uczestnicy musieli napisać dyktando, w którym aż roiło się od pułapek ortograficznych i interpunkcyjnych. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze, zajmując w kategorii 1.:

• miejsce II - Tymoteusz Tylka,

a w kategorii 2.:

• miejsce II - Gabriela Domarecka,
  • miejsce III - Zofia Krupa.

Serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim, którzy mimo zbliżających się wakacji zechcieli włożyć trochę trudu i chęci w doskonalenie własnych umiejętności ortograficznych.

Hanna Zych - Piczura

1686767942339 1600x720