Wycieczka uczniów klas IV i V na Halę Gąsienicową i nad Czarny Staw Gąsienicowy w 2023 r.

Dnia 15 września czwarto i piątoklasiści wyruszyli wraz ze swoimi wychowawczyniami i przewodnikiem p. Andrzejem Boczoniem na górską wyprawę. Pogoda sprzyjała, było lekko pod chmurką, nie za gorąco, idealnie na przemierzanie górskich szlaków. O godz. 8:00 uczestnicy wyprawy wyjechali spod budynku szkoły do Kuźnic, gdzie p. Andrzej opowiedział m. in. o pomniku upamiętniającym wydarzenia z czasów II wojny światowej - "Prometeusz Rozstrzelany". Z Kuźnic wyruszyli żółtym szlakiem ostro w górę przez Jaworzynkę na Przełęcz między Kopami, gdzie napotkali młodego liska, który podszedł dość blisko szlaku. Przy schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej uczniowie mogli odetchnąć przez dłuższą chwilę. Po "naładowaniu baterii" z nowym zapasem energii dzieciaki ruszyły nad Czarny Staw Gąsienicowy. Niestety złośliwym zrządzeniem losu chmury przysłoniły wspaniałe widoki na Tatry wysokie. Po krótkim odpoczynku i zrobieniu kilku obowiązkowych fotografii uczestnicy wycieczki ruszyli w drogę powrotną. Tym razem p. przewodnik poprowadził uczniów szlakiem niebieskim przez Skupniów Upłaz gdzie opowiedział o tragicznym wypadku z udziałem helikoptera TOPR-u sprzed niemal 30 lat. Po całodniowym wysiłku wszyscy mocno zmęczeni powrócili do Witowa około godz. 18:00.

Marta Osadzińska

20230915 134440 1600x1200