XXXVIII Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy

W sobotę 7 grudnia 2013 roku w Białej Izbie Związku Podhalan w Zakopanem odbył się XXXVIII Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy.

Naszą szkołe reprezentowało troje uczniów:

• Szymon Niźnik z klasy I SP
  • Magdalena Palenica z klasy III SP
  • Sabryna Jasionek z klasy V SP

Mimo wielkiej śnieżycy stawiło się wielu recytatorów i gawędziarzy. Wyjątkowo liczna była reprezentacja szkół gimnazjalnych z terenu powiatu tatrzańskiego.

Najpierw prezentowali swoje umiejętności recytatorzy. Ich zadaniem było przedstawienie dwóch utworów poezji góralskiej. W tej kategorii Szymona Niźnik z kl. I SP Witów zdobył wyróżnienie. Szymek pięknie deklamował wiersze: „Zaszumiały góry, podhalańskie lasy” St. Ogórka oraz „Giewoncie, Giewoncie” M. Cieślak.

W tej samej grupie wiekowej, w kategorii gawęda Magda Palenica otrzymała wyróżnienie jury za gawędę o turystach, którzy podziwiali wschód słońca znad Babiej Góry.

Natomiast Sabrynka Jasionek zdobyła I miejsce za recytację wierszy „Zbacowanie” W. T. Jasionek oraz „Miłuj Podhole” A. Skupnia – Florka.

Gratulujemy sukcesów naszym recytatorom J