Wycieczka kl. VI SP do Zakopanego w 2016 r.

W piątek 17 czerwca 2016 roku klasa szósta w okrojonym składzie wybrała się wraz z wychowawczynią na wycieczkę do Zakopanego. Pierwszym odwiedzonym miejscem był zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie uczniowie odnajdywali tablice upamiętniające znane i zasłużone dla miasta osoby np. Karola Stryjeńskiego, Kornela Makuszyńskiego czy Heleny Marusarzówny. Następnym etapem była willa Koliba, której historię w ciekawy sposób opowiedział pan przewodnik. Zwiedzający rozpoznawali zgromadzone w muzeum stare przedmioty i instrumenty muzyczne, podziwiali rzeźbione meble w stylu zakopiańskim, obejrzeli makietę willi, poznali postać pierwszego właściciela (Zygmunta Gnatowskiego) i projektanta – Stanisława Witkiewicza. Potem ulicami Zakopanego mobilna grupka przemieściła się do miejskiego parku, który tego wietrznego dnia wirował także. Po odpoczynku i uzupełnieniu strat energetycznych uczniowie mieli okazję podziwiać nową wystawę w Miejskiej Galerii Sztuki, mieszczącej się w budynku dawnego Bazaru Polskiego. Obecnie prezentowane tam są grafiki i rysunki Jacka Hajnosa. Wystawa pt. „Różnica” jest prezentacją interesującego projektu artystyczno - społecznego, który dotyczy problemu bezdomności. Z dużej galerii, uczniowie wspomagani przez wiatr halny, dotarli do urokliwej galerii YAM przy górnych Krupówkach. Tam mogli nasycić oczy ogromną ilością rozmaitych dzieł sztuki: obrazów, grafik, rzeźb, artystycznego szkła, rękodzieła wszelkiej natury. Miła pani marszandka odpowiadała na liczne pytania, opowiadała o artystach tworzących zgromadzone dzieła, zachęcała do rozwijania własnych talentów. Następnie po obowiązkowych podczas każdej wycieczki lodach, młodzież udała się do zakopiańskiego Aquaparku, by przez dwie godziny z pasją rozbijać równe rządki kręgli i opracowywać własne strategie rozgrywek. Humory dopisywały niezmiennie.
Przed godziną piątą młodzież bezpiecznie dotarła pod budynek szkoły.